دیار ماشین ارائه دهنده ی خدمات عملیات حرارتی و ساخت کوره های صنعتی با تکنولوژی هایتک و بالاترین استاندارد های جهان آماده همکاری با شما می باشد.

فهرست مطالب

کوره حمام نمک

کوره حمام نمک

کوره حمام نمک

 

کوره حمام نمک به کوره‌ای گفته می‌شود که در آن با گرم کردن یک نوع نمک آن را ذوب کرده و قطعات فلزی در داخل حمام ایجاد شده برای انجام عملیات حرارتی مورد نظر گرم می‌کنند. نمک‌های عملیات حرارتی انواع مختلفی دارند و هر کدام با توجه به نوع عملیات حرارتی و گستره دمایی آن و همچنین نوع فلز انتخاب می‌شوند.

قطعات در کوره حمام نمک به وسیله انتقال حرارت ‏رسانایی گرم شده و منبع گرما نمک مذاب می‌باشد. اگر چه سطح قطعه ‏در تماس با نمک قرار می‌گیرد ولیکن مرکز قطعه نیز تقربیا با همان ‏سرعت سطح گرم میشود و حمام نمک دمای کل قطعه را با سرعت ‏یکسان افزایش می‌دهد. روشهای دیگر انتقال حرارت یعنی تابش و ‏همرفت نمی توانند حرارت را به طور یکنواخت و سریع به تمام ‏قسمت‌های قطعه منتقل کنند ولی در حمام نمک می‌توان گرما را سریع و ‏یکنواخت به قطعه منتقل کرد.

برای مشاهده چگونگی ساخت کوره حمام نمک میتوانید کلیک کنید

کاربردهای کوره حمام نمک :

کوره حمام نمک کاربردهایی نظیر سختکاری، کربوراسیون، نیتراسیون و … استفاده می‌شوند. به همین دلیل گستره دمایی مختلفی دارند.

در انتخاب یک نمک برای شرایط کاری خاص ‏باید به نکات زیر دقت داشت: ‏

‏-‏ نمک بایستی محدوده دمایی کاری مناسب با توجه به دمای ‏مورد نیاز داشته باشد. ‏

‏-‏ نمک نقطه ذوب مناسبی داشته باشد تا مانع از طولانی شدن ‏زمان ذوب و گرمای لازم برای ذوب گردد.‏

‏-‏ نمک به کار رفته باید با سایر نمک‌های و سوخت‌هایی که در ‏سیکل عملیات حرارتی مورد نظر به کار می‌روند سازگار باشد.‏

‏-‏ نمک مورد نظر باید قابلیت جایگزینی و تغییر را داشته باشد.‏

‏-‏ نمک باید به آسانی شسته شود تا بتوان لایه ایجاد شده برروی ‏سطح قطعه را بعد از عملیات حرارتی به راحتی با شستشو از ‏بین برد.‏

 

مزایا کوره حمام نمک :

  • جلوگیری از اکسیداسیون: احاطه شدن قطعات توسط نمک مذاب از رسیدن اکسیژن به سطح آنها جلوگیری می‌کند، در نتیجه امکان اکسید شدن را از بین می‌برد.
  • جلوگیری اعوجاج: لایه جامد ایجاد شده در ‏اطراف قطعه، قطعه را از گرم شدن سریع اولیه و اثرات شوک‌های ‏حرارتی محافظت می‌نماید در ادامه با ذوب شدن این لایه دما کاملا ‏یکنواخت خواهد شد و در نتیجه از ایجاد اعوجاج و ترک در قطعات جلوگیری می‌شود.
  • یکنواختی سختی: به دلیل یکنواخت بودن دمای داخل حمام برای تمام قطعات سختی نسبتا یکسانی حاصل می‌شود.
  • هزینه ساخت و راه‌اندازی آن نسبت به کوره‌های اتمسفر کنترل پایین‌تر است.

 

معایب کوره حمام نمک:

  • برای هر نوع فرآیند نیاز به حمام نمک متفاوت و جداگانه است.
  • در برخی ز فرآیندها (نظیر کربوراسیون) از نمک‌های سیانوری استفاده می‌شود که می‌تواند برای اپراتورها و محیط زیست زیان‌آور باشد.
  • تمیز کردن نمک از روی قطعات با اشکال پیچیده و دارای حفرات کوچک می‌تواند زمان‌بر و پر هزینه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *