دیار ماشین ارائه دهنده ی خدمات عملیات حرارتی و ساخت کوره های صنعتی با تکنولوژی هایتک و بالاترین استاندارد های جهان آماده همکاری با شما می باشد.

فهرست مطالب

کوره آنیل و تنش‌گیری

کوره آنیل و تنش‌گیری

کوره آنیل و تنش گیری می‌توانند به صورت باکسی، بل تایپ و یا پیوسته وجود داشته باشند. در این کوره‌ها به دلیل اهمیت نرخ گرم شدن و سرد شدن در فرآیندهای فوق مهم است که سیستم گرمایش (نظیر الکتریسیته یا مشعل) به نحوی تعبیه شده باشد که کمترین شوک حرارتی به قطعه وارد نشود و همچنین زمان فرآیند (و در نتیجه هزینه‌ی آن) بهینه باشد.

گستره دمایی کوره آنیل وتنش گیری از c° ۳۵۰ (تنش گیری) تا c° ۱۰۰۰ (آنیل کامل فولادها) می‌باشد.

برای جلوگیری از اکسیداسیون قطعات در هنگام آنیل، کوره حتما باید به یک سیستم گاز محافظ مجهز باشد. گردش هوا در این کوره آنیل و تنش گیری باید به نحوی باشد که اعوجاج و عدم یکنواختی سختی در قطعات رخ ندهد تا قطعات تولیدی بیشترین کیفیت را دارا باشند.

پر کاربردترین کوره آنیل و تنش گیری :

از پرکاربردترین کوره آنیل و تنش گیری  می‌توان به کوره‌های زنگوله‌ای (بل تایپ) اشاره کرد که در آن سیم پیچ یا نوار فولادی انباشته شده در حدود ۱۲۵۰ فارنهایت (۶۸۰ درجه سانتیگراد) ، مس با دمای ۵۰۰ تا ۹۰۰ فارنهایت (۲۶۰ تا ۴۸۰ درجه سانتیگراد) گرم می شوند. کوره آنیل و تنش گیری  دارای یک پوشش داخلی هستند که در آن اتمسفر آماده شده توسط یک فن پایه به گردش در می آید.

اگر خصوصیات ماده در حال گرم شدن می تواند تحت تأثیر بیش از حد گرم شدن قرار گیرد، باید اختلاف بین دمای گاز کوره و دمای بار نهایی را کم نگه داشت، به خصوص اگر ماده گرم شده هدایت حرارتی ضعیفی داشته باشد. ترکیب این دو مورد در بازپخت سیم پیچ‌های ضخیم از نوار نازک فولادی وجود دارد.

گرچه این نوار فولادی تحت کشش پیچیده شده است، اما لایه‌های پی در پی تماس مداوم با یکدیگر ندارند زیرا سطح ظاهرا صاف نوار دارای بی نظمی های میکروسکوپی است. این فضاهای نازک با هوای محبوس پر شده‌اند که رسانایی گرمایی بسیار ضعیفی دارند. نتیجه این است که زمان گرم شدن ممکن است بیش از ۲ ساعت در هر اینچ ضخامت شعاعی سیم پیچ باشد.

زمان خنک سازی :

مدت زمان خنک سازی ممکن است تقریباً به اندازه چرخه گرم شدن باشد. با سیم پیچ های گسترده تر و طولانی تر، زمان کل ممکن است یک هفته باشد. به همین دلیل است که تعداد بسیار زیادی از این کوره ها برای تأمین نیازهای رو به رشد صنایع مورد نیاز است.

روش مختلف گرم کردن و سرد کردن :

از روش‌های مختلفی برای گرم کردن و خنک کردن سریع سیم پیچ‌های بزرگ استفاده می‌شود، مانند: استفاده از هیدروژن (یک رسانای عالی) در داخل محفظه، سست پیچیدن سیم پیچ‌ها برای عبور گاز بیشتر مابین سیم پیچ‌ها و افزودن صفحات همرفت گازهای داغ بین سیم پیچ‌های انباشته شده.

 

کوره آنیل

ساخت کوره آنیل در شرکت دیار ماشین انجام میگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *