دیار ماشین ارائه دهنده ی خدمات عملیات حرارتی و ساخت کوره های صنعتی با تکنولوژی هایتک و بالاترین استاندارد های جهان آماده همکاری با شما می باشد.

فهرست مطالب

کوره های واگنی و کوره های تک شارژ

کوره های واگنی و کوره های تک شارژ

کوره تک شارژ : در بسیاری از کارخانجات و صنایع ، کوره های عملیات حرارتی به دو نوع مداوم و غیرمداوم تقسیم می شوند . کوره های غیرمداوم یا تک شارژ به کوره هایی اطلاق می شوند که بعد از شارژ مواد و بسنه شدن درب کوره ، سیکل از پیش تعیین شده عملیات اجرا می گردد . بعد از کامل شدن سیکل گرمایش ممکن است مواد در داخل کوره با سرعت مناسبی سرد شده و بعد تخلیه شوند ، مانند عملیات آنیل و یا از کوره خارج شده و در هوای آزاد قرار بگیرند ، مانند عملیات نرمالایزینگ و ممکن است مواد با غوطه ور شدن در روغن یا آب ، سرد شوند ، مانند عملیات کوئنچ .

 

این کوره ها از نوع car bottom ( واگنی ) است و به سیستم ریلی مجهز هستند که آتشدان یا محفظه گرم کوره روی آن حرکت می کند . آتشدان کوره باید کاملا ایزوله باشد تا از رسیدن حرارت به سطح چرخها و غلتکها جلوگیری شود . کوره معمولا روی کف کارگاه نصب می شود و غالبا به سیستم درب کشویی مجهز است . موادی که باید گرم شوند روی آتشدان قرار می گیرند . واگن روی ریلی به داخل کوره حرکت کرده و درب آن بسته می شود . تشتکهای پر شده از شن ، لبه های بیرون کوره و واگن را آب بندی می کنند . در نوع دیگری از این کوره ها پوسته کوره متحرک است و وقتی که واگن در جای خود قرار گرفت ، پوسته کوره بالا رفته و بعد از شارژ مواد ، مجددا پایین آمده و روی آتشدان قرار می گیرد . آب بندی این کوره ها ساده تر است . یکی از معایب کوره هایی از نوع اول این است که تا زمانی که واگن در جای خود قرار نگیرد عمل گرمایش انجام نمی گیرد . زیرا واگن قسمت کف کوره را آب بندی می کند . در کل این کوره ها برای عملیات آنیل ، نرمالایزینگ و تنش گیری قطعات بزرگ مناسب است .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *