شرکت مهندسی دیارماشین  ارائه دهنده ی خدمات عملیات حرارتی و ساخت کوره های صنعتی با تکنولوژی هایتک و بالاترین استاندارد های جهان آماده همکاری با شما می باشد.

فهرست مطالب

نرماله کردن

نرماله کردن

نرماله کردن

نرماله کردن فرآیندی برای آلیاژهای آهنی است که به ایجاد یک ساختار با دانه‌بندی یکنواخت می‌پردازد و از نرم شدن بیش از حد در فولاد جلوگیری می‌کند.نرماله کردن فرآیندی برای آلیاژهای آهنی است که به ایجاد یک ساختار با دانه‌بندی یکنواخت می‌پردازد و از نرم شدن بیش از حد در فولاد جلوگیری می‌کند

 

تفاوت بین آنیل و نرماله کردن چیست؟

نرماله کردن بسیار شبیه به آنیل کردن است زیرا هر دو شامل گرم کردن یک فولاد به بالاتر از دمای تبلور مجدد آن و به آرامی خنک کردن آن می‌شوند تا یک ریزساختار نسبتاً انعطاف پذیر ایجاد شود. تفاوت اصلی بین آنیل و نرماله کردن این است که آنیل کردن اجازه می دهد تا مواد با سرعت کنترل شده در کوره خنک شوند اما در نرماله کردن قطعات با قرار گرفتن در یک محیط با دمای اتاق در معرض هوا خنک می‌شوند.

 

این تفاوت به این معنی است که نرماله کردن سرعت سرمایش سریع تری نسبت به آنیل دارد. سریعتر سرد کردن می تواند باعث شود فولاد نسبتاً انعطاف پذیر باشد و سختی آن کمی از فولاد آنیل شده بالاتر باشد. نرماله کردن نیز به طور کلی ارزان تر از آنیل است زیرا در طی فرآیند خنک شدن فولاد زمان کمتری را در کوره سپری می‌کند.