ساخت کوره های صنعتی

کوره آنیل

کوره آنیل یا تنش گیری

کوره آنیل با کوره های تنش گیری کوره های هستند که برای عملیات نرم کردن یا حدف تنش های

فولاد ها یا آلیاژ های مختلف مورد استفاده قرارمی گیرند این کوره ها انواع مختلفی از لحاظ ابعادی و تامین انرژی دارند اغلب این کوره ها دارای سیستم گازی برای کاهش هزینه های تولید هستند و از آنها در منابع مختلف استفاده می کنند . کیفیت تولیدی قطعات در این نوع کوره ها بستگی به نوع طراحی و امکانات موجود در آنها دارد.

برخی از امکانات مانند عدم اکسید شدن قطعات ، یکنواختی دما ، نوع گرمایش کوره ، نوع کنترگر کوره ، یکنواختی سختی و … در قطعات مهم است برخی از صنایع که در حوزه آنیل یا تنش گیری فعالیت دارند مانند شرکت های ماشینکاری ، نورد ، فورج ، صنایع مفتولی و صنایع جوش که در حال حاضر مشکلاتی از قبیل اکسید شدن، عدم یکنواختی سختی ، عدم یکنواختی دما و … را دارند می توانند از مشاوره رایگان تیم مهندسی دیارماشین استفاده نمایند.

کوره حمام نمک

کوره های حمام نمک کوره های هستند که برای عملیات حرارتی مختلف از قبیل سختکاری ،

کربن دهی ، نیتروژن دهی مورد استفاده قرار می گیرند مکانیزم کلی این کوره ها بدین شکل است که در یک محفظه استیل نمک ذوب شده و به دمای مطلوب عملیات حرارتی می رسد و قطعات درون قرار گرفته و در زمان مناسب در محلول های مانند روغن کوئنچ می شوند. قدمت این کوره ها زیاد بوده ولی همچنان در صنایع مختلف از آنها استفاده می شوند علت استفاده از این کوره ها به علت یکنواختی سختی ، یکنواختی دما ، عدم اکسید شدن ، عدم ایجاد اعوجاج می باشد .

البته در برخی از صنایع به علت اطلاع نداشتن از تجهیزات جانبی این کوره ها متاسفانه از مزایا

عالی و منحصر به فرد این کوره ها بی خبرند و شاید تصور آنها از این کوره ها کثیف شدن یا مناسب نبودن برای قطعات دارای سوراخ های ریز می باشد . از این رو،  واحد فروش و شرکت مهندسی دیارماشین مبنا در یک فرصت تحقیقاتی بزرگ با بررسی طراحی خلاقانه و هزینه های این نوع کوره به یک طرح بسیار عالی و مشترک دست یافته اند .در این طرح این کوره ها طوری طراحی شده اند که دارای کوره پیش گرم با کمترین میزان انرژی مصرفی برای عدم شوک حرارتی و کوره اصلی با بیشترین
 بهره وری و تجهیزات کنترلی و با طول عمر بسیار بالا و مخزن روغن یا کوئنچ خاص و مخزن شستشو خاص با محلول های خاص مناسب هر خط طراحی شده اند .

طراحی و بهینه سازی این خط به گونه ای انجام شده است که دارای بیشترین بهره وری کیفیت قطعات می باشد و در مقابل آن با تحقیقات بهینه سازی شده هزینه های مالی بسیار کاهش یافته و بسیار مقرون بصرفه می باشد .

واحد تحقیق و توسعه این شرکت آماده همکاری و مشاوره در این خصوص برای ارائه بهترین پیشنهاد از لحاظ مالی و فنی برای صنایع مختلف می باشد . تجهیزات این خط کامل در زیر لیست شده و تمام مراحل نصب و آموزش عملیات حرارتی که توسط واحد تحقیق و توسعه انجام و رایگان است و این آموزشها طوری تنظیم شده اند تا این خط قابلیت عملیات هر نوع فولاد یا آلیاژهای دیگر را داشته باشد .

  شرکت دیار برای هر نوع صنعت متناسب با قطعات و فرآیند آنها یک خط اقتصادی مقرون بصرفه طراحی می کند که برخی از تجهیزات آن به شرح زیر است :

  • کوره گازی ۱۲۰۰درجه با محفظه نسوز
  • کوره تمپر ۸۰۰ درجه با محفظه نسوز
  • کوره پیش گرم
  • مخزن کوئنچ آب گرد و دارای فن همزن
  • مخزن شستشو اتوماتیک با محلول های خاص
کوره حمام نمک
کوره اتمسر کنترل

کوره اتمسفر کنترل

این کوره ها برای قطعاتی که نیاز به اتمسفر عاری از اکسیژن با گازهای خاص یا خنثی استفاده

می شوند . مکانیزم این کوره ها بدین گونه است که یک محفظه استیل با درب کاملا عایق و ضد نشت دارند و از ورود و خروج هر نوع گازی جلوگیری می کنند . از این نوع کوره ها در فرآیند سختکاری ، کربن دهی ، نیتروژن دهی ، آنیل استفاده می کنند. این کوره در انواع pit type ، bell type، sealed quench  می باشد که هر کدام برای فرآیند خاصی مناسب است شرکت دیارماشین  با طراحی انواع مختلف کوره ها در این زمینه از تخصص ویژه ای برخوردار است این شرکت سابقه طراحی و ساخت انواع کوره اتمسفر کنترل با درجه حرارت ۱۲۰۰ درجه و دارای انواع سنسور های تحلیل گازهای مختلف را دارند.

شرکت دیار با طراحی جدید از نحوه ی سیستم ضد نشت و آبگرد این کوره ها توانسته است بهره وری را افزایش داده و مشکلاتی از قبیل نشت گازهای سمی مثل آمونیاک را به صفر مطلق برساند و همچنین با نصب تجهیزات خط انتقال گاز  وسیستم های محافظتی مانند سنسورهای تشخیص گاز آمونیاک و CO  و گازهای سمی دیگر از خطرات جانی محافظت کند . این شرکت قابلیت راه اندازی خط کامل کوره اتمسفر همراه با مخزن های روغن و شستشو و نصب و راه اندازی خط گازهای محافظتی کوره را  نیز دارد .

کوره های با کاربرد خاص برای صنایع ریخته گری ، پخت سرامیک ، فورج و ...

شرکت دیارماشین مبنا با وجود تیم مهندسی و تحقیق و توسعه و تحلیل فرآیندهای دمایی و مکانیکی برای طراحی کوره های مخصوص صنایع مختلف تاکنون موفق شده کوره های خاصی را طراحی و به بازار عرضه کند این شرکت توانایی ساخت انواع کوره ها را به شرح زیر دارد :

  • صنایع ریخته گری و ذوب
  • صنایع فورج
  • صنایع شیشه
  • صنایع سرامیک